Shop

Попуст

USB пренослив блендер

3,000 ден 999 ден

Нарачката можете да ја направите со кликнување на копчето КУПИ * или на нашиот call center (Viber или WhatsApp 072 680 057) Испораката се врши до секое место во Р.Македонија преку курир служба која Ви го носи производот до Вашиот дом    Плаќањето се врши на лице место откако ќе го примите производот на врата.

Опис на производот

Како да направите сок со овој Smoothies Blender?

1. Целосно наполнете го вашиот блендер ~ 3 часа при првото користење. Тогаш 1 час е во ред за секое полнење. Блендер не може да работи при полнење. Може да се наполни преку усб адаптер, полнач за автомобил, компјутерски USB порта итн.

2. Исечете ги состојките на околу 1 сантиметар парчиња, додадете малку течност како млеко, вода.

3. Вратете го блендерот, вклучете го блендерот, свртете го на 45 или 180 степени,промешајте блендерот нагоре и надолу. Прилагодете ја брзината на тресење според вискозноста на храната.

4. Истурете го сокот, уживајте во вашето време. ** Како да се исчисти блендерот? ** Истурете половина од чашата вода во чашата на миксерот, вклучете го блендерот за ~ 5 секунди, а потоа истурете ја валканата вода. (Чувајте ја базата подалеку од водата.)

Спецификации:

Материјал: Храна од PP и ABS (без БПА)

Материјал на сечилото: 304 нерѓосувачки челик

Капацитет: 400ml (13,7 мл)

Тежина: 460g (16,2 мл)

Големина (D * H): 8.2 * 22.5cm /3.2″*8.9 ”

Боја: розова,бела и црна

Тип на батерија: Литиум-јон

Капацитет на батерија: 2000mAh 3.7V

Вклучен пакет: 1 * пренослив личен блендер, 1 * USB кабел за полнење, 1 * упатство за користење, 1 * четка за чистење

WordPress Theme built by Shufflehound. Плати на Врата © 2019. Сите права се задржани.