Shop

Попуст

Мултифункционална подлога за бебе

2,200 ден 1,399 ден

ЗАЛИХА: 2

Опис на производот

Преубаво решение за Вашето бебенце да поминува дел од времето, а Вие да можете да си го исипиете кафето на раат.
Покрај тоа што оваа подлога е интересна и занимлива за Вашето бебенце, таа е и максимално едукативна така што ги развива сетилата за вид и распознавање, меморија, слух, а воедно ги стимулира и моторните функции.

КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • Едукативна музичка подлога, која ќе биде омилена за секое бебенце
 • Подлогата за активнoсти е шарена, забавна и ќе го привлече вниманието на вашето бебе
 • Преку неа ќе ги стимулирате неговите моторни и когнитивни вештини
 • Мекиот материјал, различните текстури и забавните играчки ја прават оваа подлога совршено место за игри и гимнастика!
 • Бебето ќе ужива во удобноста, шарени играчки и разните звуци кои ќе ја збогатат и охрабрат неговата игра и љубопитност
 • Специјално направена за новороденчиња и мали бебиња
 • Висечка арка со забавни играчки за да може бебето да игра со часови
 • Играчките лесно може да се отстранат и исчистат
 • Ги стимулира сетилата на детето со многу шарени форми, светли бои, звуци и различни материјали
 • Бебето може да лежи на подлогата додека ужива во удирање на пијаното со ноџињата
 • Кога детето ќе почне да седи, може да го поставите пиjаното хоризонтално со што детето ќе може да прави интеракција со истото, забавувајќи се со мелодиите и звучните ефекти. Исто така, пијаното може да се отстрани од сетот и да го користите во креветчето, или подоцна кога уште ќе порасне детето ќе може да си свири каде сака. Пијаното има кратки и долги мелодии, има опција за звучни ефекти, а и свети во согласност со мелодијата што свири.
 • Изработено од хипоалергенски материјал, безбедно и нетоксично
 • Потребни батерии: 3 парчиња тип AA / 1.5V
 • Димензии: 76 x 54/46 cm
WordPress Theme built by Shufflehound. Плати на Врата © 2019. Сите права се задржани.