Shop

Попуст

HD ВИДЕО-КАМЕРА

4,999 ден 4,499 ден

Нарачката можете да ја направите со кликнување на копчето КУПИ * или на нашиот call center 072 680 057    Испораката се врши до секое место во Р.Македонија преку курир служба која Ви го носи производот до Вашиот дом    Плаќањето се врши на лице место откако ќе го примите производот на врата.

Шифра ХД0001 Категорија:

Опис на производот

HD Видео-Камера 

КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Батерија: Литиумска 2.6W 180h до следното полнење
 • Тежина: 300гр.
 • Висока резолуција H.264 DV Camcorder HD90
 • Поддржува: HDR, JPEG (4000X3000), стабилизатор на слика EIS
 • Максимално време на снимање непрекинато: 6-15h
 • Режими: Manual, AV, TV, Program, Auto, Live View Control
 • Големина на слика: 16 4000X3000, 2592×1944, 2048×1536, 1024×768
 • Видео формат: AVI
 • Аудио: Audio Video Interface Audio / Video Output (NTSC, PAL); Audio Video Output Type NTSC, PAL
 • Вграден микрофон
 • USB Cable Hi-Speed USB 2.0
 • LCD екран TFT 2.4”
 • Видео резолуција: 1280X720
 • HD Објектив со автоматски фокус, растојание на фокус: F=2.3-96.6MM F: 1.6, инфрацрвена леќа, функција webcam
 • Меморија: можност за SD картичка до 16GB, вградена меморија 64 MB
 • Оптичка резолуција: 12 MP, 1280×720 HD VIDEO
 • Сензор: CMOS 2.3”
 • Брзина на бленда: 1/1/2000 Sec
 • Режими: still, time lapse, slow motion
 • Дигитален зум 4x, автоматски и рачен/ интелигентен зум 42x/ оптички зум 4x
WordPress Theme built by Shufflehound. Плати на Врата © 2019. Сите права се задржани.