Shop

Попуст

Маска за лице од зелен чај (Green Tea Mask)

850 ден 499 ден

Опис на производот

  • Green Tea Mask – Стик маска која содржи екстракт од зелен чај, кој на ефикасен начин ја чисти кожата од митисери, акни и брчки на кожата
  • Ја прочистува нечистотијата на кожата, го регулира балансот на водата и мастите на кожата и придонесува за виталност и регенерација на кожата
  • За сите типови кожа
  • Едноставен за нанесување и употреба: доволно е пред спиење да нанесете маска на лицето, да оставите да отстои 10-ина минути и потоа да ја отстраните маската.
  • Лицето ќе биде нежно, мазно и без митисери
  • Состојки: деионизирана вода, екстракт од чајно дрво, екстракт од маслинка, екстракт од тајвански и алпски зелен чај, екстракт од алое, екстракт од олерацеа
  • Да се чува на ладно место вон сончева светлина

ДОКОЛКУ НАПРАВИТЕ НАРАЧКА ВЕДНАШ, ДОБИВАТЕ УШТЕ ЕДНО НА ПОДАРОК!

WordPress Theme built by Shufflehound. Плати на Врата © 2019. Сите права се задржани.