Shop

Попуст

F CARE – Универзална пена за чистење 100% ефект

950 ден 499 ден

ЗАЛИХА: 4
100% загарантиран ефект. Доколку не сте задоволни, веднаш Ви ги враќаме парите.

Опис на производот

НОВО И 100% ЕФЕКТИВНО СРЕДСТВО (АКТИВНА ПЕНА) ЗА ХЕМИСКО ЧИСТЕЊЕ

Брзо дејство – Тајната е во формулата која лесно ги раствора маснотиите и нечистотијата со густа пена, без да ги оштетува рацете или предметите. Брзо и безбедно за само неколку минути. Исто така брзо се суши и не остава остатоци зад себе.

Без штетни материи – Активната пена е висококвалитетно, целосно биоразградливо и антиалергиско средство погодно за чистење на места каде престојуваат деца, лица со астма и домашни миленици.

Длабоко чистење – Постигнува одлични резултати за длабинско чистење дури и на тешко достапни места. Ја враќа свежината, ја спречува појавата на грини и го продолжува животот.

Повеќекратна употреба – Моќната формула ги дезинфицира сите површини и ја прави оваа пена многу практична за употреба дома, во автомобил или канцеларија.

Широк опсег на примена – Погоден е за чистење ткаенини и замени за кожа, за пластични гумени површини.
Со овој препарат за хемиско чистење, ќе ги светнете како нови сите повшрини во Вашиот дом или возило. Седишта, столчиња, гарнитури, теписони, стазички и други тапацири и површини.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Пред употреба добро протресете го средството, потоа нанесете на саканата површина и оставете го околу една минута да отстои.
Пената ќе почне да ја снемува. Со горната страна на капачето (четкичките) почнете да триете по површината, неколку минути (по потреба и повеќе, за тешки дамки). Доколку се работи за поголема повшрина земете автоматска четка за да Ви го олесни чистењето.
Потоа пребришете со сува крпа, за да се тргнат насобраните нечистотии кои со тајната формула на пената, ги претвара во капсули.
После неколку часа, препорачливо е да се помине со правосмукалка, така што сите нечистотии врзани со хемиска реакција во капсули, ќе бидат отстранети од површината.
АКТИВНАТА ПЕНА ИМА 100% ЕФЕКТ И ГАРАНТИРАНО Е НАЈДОБРА НА ПАЗАРОТ ОД СИТЕ СЛИЧНИ СРЕДСТВА ОД ОВОЈ ТИП.

WordPress Theme built by Shufflehound. Плати на Врата © 2019. Сите права се задржани.