Shop

Попуст

3D ШИАТЦУ МАСАЖЕР ЗА ЦЕЛО ТЕЛО

3,899 ден 1,899 ден

Нарачката можете да ја направите со кликнување на копчето * КУПИ * или на нашиот call center (Viber или WhatsApp 072 680 057) Испораката се врши до секое место во Р.Македонија преку курирска служба која Ви го носи производот до Вашиот дом Плаќањето се врши на врата кога ке довиете производот

Опис на производот

Шијатсу масажерот во целост ги имитира движењата на раката во текот на масирањето  т.е. прави рачна масажа!

Image result for shiatsu masazer

Дизајниран е ергономски да може да се прилагодува на линијата на телото и така масира без болка во делот кај грбниот, вратниот или лумбалниот предел на телото. Продира длабоко во мускулите на телото, ја ослободува напнатоста со помош на иновативната техника која на ритмички начин изведува нежни движења истовремено наизменично во насока на  стрелките на часовникот и обратно. Тајната е во двокомпактните, многу моќни двонасочни топки кои делуваат на болното место со употреба на соодветна сила и притисок.

Инфрацрвените светла ги загреваат мускулите и ја стимулираат циркулацијата. Без разлика дали седите, стоите или лежите, ставете го  Шијатсу масажерот на болното место

Масажерот делува позитивно на вашето здравје, и тоа:

  1. Го стимулира нервниот систем
  2. Го намалува стресот и заморот
  3. Ја намалува напнатоста во мускулите и болките во грбот
  4. Ја активира циркулацијата
  5. Ја враќа енергијата и виталноста
  6. Опушта и носи благосостојба

КАКО СЕ КОРИСТИ

За користење во стан, канцеларија или автомобил:

  1. Приклучете го адаптерот AC во (приклучок) од  220 волти ако го користите во домашни услови. За во автомобил е предвиден адаптер кој се  вклучува на местото за запалка.
  2. На масажерот има 3 копчиња. Вклучувањето е на средното копче, а останатите две копчиња се предвидени за менување на насоката на ротација на топките и за  вклучување и исклучување на инфрацрвеното светло.
На овој производ ДОСТАВАТА Е БЕСПЛАТНА!

WordPress Theme built by Shufflehound. Плати на Врата © 2019. Сите права се задржани.