Shop

Попуст

РИЗИК – Друштвена игра

950 ден 499 ден

ГОЛЕМА АКЦИЈА НА ОРГИНАЛНАТА РИЗИКО ИГРА (УШТЕ 8 НА ЗАЛИХА)

Опис на производот

РИЗИК или попознато како „РИЗИКО“ е друштвена игра која скоро сите ја знаат, особено постарите генерации. Играта беше особен хит пред 20-тина години, а и ден денес се игра и се практикува. Играта е во стилот на монопол, но е на некој начин акциона игра во која се освојуваат територии од сите континенти.
Секој играч има своја мисија што треба да ја исполни, како би победил. Во оваа игра среќата е во коцките кои одлучуваат во една битка кој добива а кој губи. Секако тука и стратегијата е многу битен фактор. Се игра со минимум двајца а максимум шестмина играчи.
Играта е на македонски јазик, со македонска мапа и картички и пластични конуси кои го означуваат бројот на војската.

Време е да ги оттргнете и одморите очите од смартфоните и компјутерите.

УЖИВАЈТЕ! 🙂

WordPress Theme built by Shufflehound. Плати на Врата © 2019. Сите права се задржани.