Shop

Попуст

Апаратче за блескаво бели заби – НОВО*

1,200 ден 599 ден

Видливи резултати за само неколку дена! Уживајте во секоја БЛЕСКАВА насмевка!
Овој комплет нежно и ефикасно ги отстранува тешките и грди површински дамки од пушењето, кафето, чајот, виното и храната што со  нормалното  чистење не се отстранува.
Добивате чувство на мазни и чисти заби, а истите ке блескаат со секоја Ваша насмевка!

Опис на производот

Уредот со ротирачки движења ги отстранува наслагите на забите и притоа ја заштитува забната глеѓ.

Предности:

 • безжичен уред кој интензивно ги чисти и белее забите
 • брз, безболен и ефикасен третман за избелување на забите со напредна формула и состав кои се користат во професиналните стоматолошки ординации
 • помага да се зачува природната боја на забите
 • долготрајно ги отстранува дамките предизвикани од цигари, кафе, црвено вино, храна и сл.
 • ги полира забите и ги штити од забен плак
 • делува за реминерализација на забите
 • добивате 5 полиуретански додатоци за полирање, од кои секој од нив трае до 50 полирања
 • уредот има LED светло за полесно воочување на нечистотиите
 • се користи заедно со паста за заби
 • производот не е водоотпорен, единствено дoдатоците за полирање можете да ги миете со вода
 • не е наменет да го замени вообичаеното четкање на забите – барем два пати дневно и редовната посета на стоматолог – барем два пати годишно
 • не се препорачува за деца под 13год.
 • се препорачува употреба еднаш неделно
 • воочете ја разликата по првите неколку употреби
 • работи на 2АА батерии (не се вклучени)

Начин на употреба:

 1. Ставете мала количина паста за заби во додатокот за полирање и на врвот и нанесете паста низ површината на делот кој ќе го полирате или на сите заби
 2. Држете го уредот на копчето On/Off и поставете го делот кој ротира на забите
 3. Секој дел од забите полирајте го неколку секунди
 4. Не применувајте премногу притисок – уредот има безбедносна функција која ќе го спречи ротирањето ако го сторите тоа
 5. Доколку е потребно додадете уште паста за заби
 6. Кога ќе го завршите процесот, додатокот со кој полирате измијте го со вода
 7. Секој од додатоците е долготраен и може да се употреби повторно (1 x 50 полирања)
 8. Проверете еднаш неделно дали имате дамки на забите и отстранувајте ги со уредот
WordPress Theme built by Shufflehound. Плати на Врата © 2019. Сите права се задржани.